چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۰۶

جهانگیری:

هوشمندسازی۸۳درصد از چراغ های راهنمایی سطح شهر و تجهیز آن ها به یو پی اس و ایزولاتور

سعید جهانگیری، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: از مجموع چراغ های راهنمای مسیر مستقر در تقاطع های سطخ شهر ۸۳درصد آنها هوشمندسازی شده، ۵ چراغ به ایزولاتور و ۷چراغ نیز به یو پی اس مجهز شده اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ جهانگیری گفت: هوشمندسازی چراغ های راهنمای مسیر یکی از دستورکارهای مهم سازمان به شمار می رود که در سال ای اخیر با جدیت پیگیری شده است.
وی عنوان کرد: با برنامه ریزی دقیق و مدون موفق شدیم تاکنون۸۳درصد چراغ های راهنمای مسیر سطح شهر را هوشمندسازی کنیم.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین با اشاره به تجهیز برخی از چراغ های راهنمایی سطح شهر به یو پی اس تصریح کرد: با توجه به قطعی های مکرر برق شهر و مکشلاتی که خاموشی چراغ های راهنمایی در روند ترافیک عبوری از تقاطع ها ایجاد می کرد، نسبت به تجهیز چراغ های راهنمایی به یو پس اس اقدام کردیم.
جهانگیری گفت: با تجهیز چراغ های راهنمایی به یو پی اس می توان تا۲ساعت پس از قطعی برق شهری، چراغ های راهنمایی تقاطع ها را روشن نگهداشت زیرا upsقابلیت ذخیره انرژی برق برای مدت زمان ۲ساعت را دارد.
وی بیان کرد: تاکنون چراغ راهنمایی ۵تقاطع مهم و پر تردد سطح شهر از جمله تقاطع ولیعصر، فلسطین، محمدرسول الله و هشت بهشت ضمن جلوگیری از خاموشی چراغ های راهنمایی مستقر در این تقاطع ها، از ایجاد گره ها و تداخلات ترافیکی در تقاطع های مذکور جلوگیری می شود.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین با اشاره به تجهیز برخی از چراغ های راهنمایی به ایزولاتور اظهار کرد: با توجه به اینکه هر ماه حدود 80 میلیون تومان صرف تعمیر و نگهداری چراغ های راهنمایی می شود، نصب ایزولاتور با اعتبار حدود20میلیون تومان برای هر چراغ راهنمایی می تواند هزینه های تعمیر و نگهداری چراغ های راهنمایی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
جهانگیری با بیان اینکه چشمک زن شدن چراغ های راهنمایی مشکلات ترافیکی زیادی ایجاد می کند، خاطرنشان کرد: چشمک زن شدن چراغ ها علاوه بر تحمیل هزینه های بالای تعمیر و نگهداری به سازمان، نارضایتی عمومی را نیز به دنبال دارد زیرا با چشمک زن شدن چراغ، تقاطع قفل شده و احتمال وقوع تصادفات افزایش پیدا می کند.
وی افزود: این در حالی است که با نصب یک ایزولاتور در چراغ راهنمایی می توان از وقوع مشکلات مذکور جلوگیری کرد.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین یادآور شد: با توجه به این مزایا تاکنون۷چراغ راهنمایی مستقر در تقاطع های سطح شهر به ایزولاتور مجهز شده است.
پایان پیام/


 

تصاویر مرتبط