یکشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۰۸

اجرای عمليات علف‌زنی حاشیه باغات سنتی قزوین

سازمان باغستان‌های سنتی شهرداری قزوین، با جدیت تمام درحال پاکسازی علف‌های هرز از حاشیه باغات سنتی برای پیشگیری از آتش‌سوزی باغات سنتی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان باغستان های سنتی شهرداری قزوین، عملیات علف‌زنی از مسیرهای حساس شروع شده و تا امروز تمامی مسیرهای حساس از علف‌های هرز پاکسازی شده است. این فعالیت بنا به شرایط موجود در بعضی از مسیرها با دستگاه علف‌زنی و در بعضی دیگر از مسیرها با تراکتور انجام می‌شود که سرعت انجام عملیات را افزایش می‌دهد.

این عملیات در راستای جلوگیری از آتش‌سوزی حاشیه باغات سنتی قزوین هرساله توسط سازمان باغستان های سنتی شهرداری قزوین انجام می شود که در حفظ و نگهداری این سرمایه عظیم تاثیر بسزایی داشته و بسیار حائز اهمیت است.

روابط عمومی سازمان باغستان های سنتی در ادامه اعلام كرد: باتوجه به اینکه امسال در پی بارش‌هاي كم‌نظير بازان، حجم علف‌های هرز در باغات سنتی قزوین نسبت به سالهای گذشته روند روبه رشدی داشته، باتلاش شبانه روزی همکاران ما در سازمان باغستان های سنتی شهرداری قزوین خطر جدی در این حوزه نداشتیم و امید می رود که در روزهای آینده حاشیه باغات سنتی را بطور کامل از علف های هرز پاکسازی کنیم.

در پایان با نزدیک شدن به فصل گرما و خشک شدن تدریجی علف‌های هرز در حاشیه باغستان های سنتی، از شهروندان محترم تقاضا می‌کنیم تا حد امکان از روشن کردن آتش و یا استفاده از وسایل آتش‌زا در حاشیه باغات سنتی خودداری کرده و به محض بروز هرگونه حادثه با شماره گیری شماره ۱۲۵ ،سریعاسازمان آتش نشانی شهرداری قزوین را از حوادث احتمالی در این حوزه مطلع كنند. 

پايان پيام 

تصاویر مرتبط